X zamknij
KONKURS
|
kontakt
|
regulamin
|
strona główna
|
rejestracja
|
logowanie
rzeszowski serwis ogłoszeniowy - darmowe zamieszczanie ogłoszeń
|
|
sport i turystyka -> siłownia i fitness -> suplementy i odżywki
Endogen 3,6 kg Fit Best Line
cena: 149
CARBO TO JUŻ ZA MAŁO – NADESZŁA PORA NA ENDOGEN – NOWE OBLICZE PEŁNEJ REGENRACJI POTRENINGOWEJ – GWARANCJA EFEKTÓW TRENINGOWYCH
stan towaru: nowy

CARBO TO JUŻ ZA MAŁO – NADESZŁA PORA NA ENDOGEN – NOWE OBLICZE PEŁNEJ REGENRACJI POTRENINGOWEJ – GWARANCJA EFEKTÓW TRENINGOWYCH 

 

 

W arsenale każdego, intensywnie ćwiczącego sportowca znajduje się odżywka typu carbo, zawierająca kompleks węglowodanów. Jej skład pozwala na bieżące uzupełnianie zasobów paliwa mięśniowego, czyli glikogenu (glikogen to nic innego jak skumulowane węglowodany). Gdy bak paliwa jest zregenerowany jesteś w stanie sprostać długotrwałemu, intensywnemu wysiłkowi. Czy jednak możemy być pewni, że carbo wystarczająco uchroni mięśnie przed katabolizmem, stworzy komfortowe warunki energetyczne w czasie wyczerpującego wysiłku? 

Łatwo poznać osobę, która poważnie traktuje swoje treningi, która chce osiągać coraz lepsze wyniki sportowe. To może dziwne, ale nie będzie o tym świadczyć trening jaki realizuje, czas jego trwania, czy „siódme poty” jakie wylewa w jego trakcie. Najbardziej istotne jest to, co robi bezpośrednio po treningu. Najważniejszymi czynnikami potreningowej regeneracji są: 

 

a) Uzupełnienie zasobów glikogenu – poprzez dostarczenie szybko przyswajalnych węglowodanów. 

Wykorzystaj czas bezpośrednio po treningu – wówczas mięśnie zachowują się dosłownie jak „gąbka”. Są wtedy w stanie przyswoić więcej węglowodanów niż w jakiejkolwiek innej porze dnia. Wyobraź sobie, że Twoje mięśnie to bak paliwa o pojemności 1 litra. (paliwo to węglowodany). W czasie intensywnego treningu zostaje on w dużej części zużyty. Jeżeli tuż po jego zakończeniu uzupełnisz bak, dostarczając węglowodany, jego pojemność zwiększy się do 1,3 litra. To zjawisko, będące efektem rosnącej adaptacji organizmu do treningu, określa się jako superkompensacja potreningowa. Jeżeli jednak nie „zatankujesz” paliwa po ciężkiej trasie jaką jest trening, niestety to korzystne zjawisko nie zajdzie. Nie tylko nie wystąpi ono, ale co gorsze rozpoczną się procesy kataboliczne, których łupem padną białka mięśniowe. Cóż to oznacza w praktyce? Trening w wyniku nie uzupełnienia węglowodanów, zamiast stymulować wytworzenie środowiska anabolicznego w mięśniach, staje się przyczyną ich katabolizmu (w dużym uproszeniu: „mięśnie zjadają same siebie”). Wówczas nie ma szans na to, żeby mięśnie rosły, żeby osiągane były coraz lepsze efekty treningowe. 

 

b) Dostarczenie aminokwasów wysiłkowych i innych aminokwasów budujących białka mięśniowe. 

- Optymalizacja procesach energetycznych w czasie wysiłku 

Gdy w czasie treningu organizm wyczerpie zasoby glikogenu zaczyna bazować na innych źródłach energii. Wspaniale byłoby gdyby w takiej sytuacji sięgał do niewyczerpalnych niemal zasobów tkanki tłuszczowej (której przy okazji każdy z nas pozbyłby się z chęcią). Niestety najczęściej zapotrzebowanie energetyczne ustroju w warunkach intensywnego wysiłku jest zbyt wysokie, jak tempo pozyskiwania energii z tłuszczu, stąd organizm musi wykorzystać inny materiał energetyczny. Jednym z źródeł zasilania są wówczas aminokwasy. Najważniejsze w zakresie energetyki wysiłkowej są: ALANINA, GLUTAMINA i AMINOKWASY ROZGAŁĘZIONE – BCAA (leucyna, izoleucyna, walina). Z tego względu równie ważne, jak uzupełnienie węglowodanów, jest dostarczenie tych aminokwasów w porze okołotreningowej (przed, po, a nawet w trakcie treningu). W przypadku ich deficytu organizm sięgnie do ustrojowych zasobów tych aminokwasów, które zlokalizowane są w mięśniach. Alanina to ważny w energetyce wysiłku aminokwas, z którego organizm jest w stanie uzyskać najważniejszy substrat energetyczny – glukozę (cykl alaninowo – glukozowy). Alanina jest aminokwasem endogennym, czyli organizm jest w stanie samodzielnie go syntetyzować. Niestety, gdy trwa intensywny wysiłek ustrój nie nadąża z jego produkcją. Wówczas organizm zużywa BCAA w celu wytworzenia tego cennego aminokwasu. 

Glutamina to „Królowa wszystkich aminokwasów”. Zapotrzebowanie na nią zgłaszają wszystkie organy. Zwiększa się ono w czasie wysiłku, choroby. Jeżeli w organizmie nie będzie wystarczającej ilości tego aminokwasu organizm będzie zużywał wszystkie inne aminokwasy w ustroju po to, żeby utrzymać jej prawidłowy poziom. Wówczas organizm nie będzie syntetyzował nowych białek mięśniowych, ale będzie skupiał się na potrzebie pierwszego rzędu – zabezpieczeniu odpowiednio dużego stężenia glutaminy. Bez glutaminy nie ma szans na to, aby zaistniały procesy anaboliczne. 

- Dostarczenie materiału budulcowego, z którego organizm będzie w stanie dokonać napraw szkód, do jakich doszło w czasie treningu, wyprodukować batalion enzymów zawiadujących metabolizmem, syntetyzować nowe białka mięśniowe. To, że mięśnie rosną, stają się coraz pełniejsze, to nic innego jak wyraz rosnącej adaptacji do treningu. Organizm chcąc podołać rosnącym obciążeniom treningowym zmienia strukturę mięśni. W sportach siłowych i sylwetkowych włókna mięśniowe stają się grubsze, silniejsze; w przypadku wysiłków wytrzymałościowych powstają nowe mitochondria (wytwórnie energii), zwiększa się ilość enzymów zawiadujących tlenowymi procesami energetycznymi. Do tych wszystkich procesów niezbędne są aminokwasy. Szczególnie istotne są BCAA, posiadające duży udział w budowie białek mięśniowych. Niemała jest również rola innego aminokwasu – TAURYNY. Tauryna, znana ze swoich właściwości pobudzających, stanowi również ważny zbiornik azotu ustrojowego (dodatni bilans azotowy jest świadectwem anabolizmu), czyni komórki mięśniowe bardziej wrażliwe na glukozę (mięśnie łatwiej chłoną glukozę z krwi, z której będą odbudowywać zasoby glikogenu). Dostępność wszystkich aminokwasów, zwłaszcza egzogennych, ułatwia te procesy, przyspiesza ich zachodzenie. 

ENDOGEN to nowe oblicze kompleksowej regeneracji. W tym jednym produkcie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w czasie i po treningu. 

Kto może korzystać z unikalnych właściwości ENDOGENU? To wspaniałe, ale wszyscy, przedstawiciele niemal każdej dyscypliny sportu. Zarówno osoby, które muszą stawiać czoła długotrwałemu wysiłki jak i te, które walczą z dużymi ciężarami na siłowni. Wszyscy, którym zależy na osiąganiu coraz lepszych efektów treningowych. Podniesienie wyniku w każdym sporcie, czy jest to przebiegnięcie więcej 2 km, wyciśnięcie kilku dodatkowych powtórzeń, czy zbudowanie pełnych, pękatych mięśni, to zawsze zachodzenie procesów adaptacyjnych w mięśniach. Pamiętaj, żeby powstało prawdziwe arcydzieło nie wystarczą dobre chęci. Niezbędna jest „siła przerobowa” i materiał, z którego przy pomocy tej siły powstanie arcydzieło. Przekładając to na grunt sportowy, „arcydziełem” jest Twój wynik sportowy. Niezależnie od rodzaju wysiłku, zawsze potrzebujesz pełnej regeneracji w czasie (zabezpieczenie przed potencjalnymi szkodami) i po wysiłku (naprawa szkód, procesy adaptacyjne), która dostarczy tej siły (węglowodany) i niezbędnego materiału budulcowego (aminokwasy) do jego osiągnięcia. 

Z ENDGONEM nie musisz martwić się, że w Twoim organizmie szaleje katabolizm, skup się na treningu, o resztę zadba ENDOGEN. Możesz trenować latami i nie dostrzegać żadnych efektów - tak dzieje się, gdy nie dbasz o pełną regenerację potreningową. Z ENDOGENEM, gdy uczciwie trenujesz efekty przyjdą same! 

Nasz adres:
sklep kulturystyczny TYTAN
Matejki 12
35-064 Rzeszów
wejście od ul. Kopernika
kontakt:
telefon: 178626144
wyślij wiadomość do ogłoszeniodawcy:
do treści wiadomości automatycznie zostanie dodany link do tego ogłoszenia
Twój e-mail:
podanie e-maila nie jest obowiązkowe, ale może ułatwić kontakt
termin ważności ogłoszenia: 2018-10-05 08:23:02
usuń/edytuj to ogłoszenie
|
zgłoś błąd lub nieaktualność ogłoszenia
|

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

szukaj:
Twój własny sklep - regra.pl/sklepy